Студентська молодь факультету дизайну і реклами презентувала нову колекцію графічних творів на віртуальній виставці плакатів у Науковій бібліотеці Університету культури.

Авторські проєкти мають історичну цінність, адже в них закарбована епоха творчості відомого українського актора, режисера, композитора, сценариста Івана Миколайчука, якому сьогодні, 15 червня 2021 року, мало б виповнитись 80.

Його день народження став пам’ятною датою в Україні, тож безумовно особливою нагодою вшанувати талановитого митця, котрий вражав неповторною органікою, багатогранністю та глибиною зіграних ролей і реалізованих творчих задумів, вмінням говорити правду усупереч запропонованим обставинам.

Кожен студентський проєкт – це окремий образ Івана Васильовича, втілений у відомих кінострічках. Молодь відтворила у графіці Івана Палійчука з фільму «Тіні забутих предків», Василя Козака у «Пропалій грамоті», Лукаша з «Лісової пісні. Мавки», Петра Дзвонаря, створеного майстром у стрічці «Білий птах з чорною ознакою», де, до речі, він був і сценаристом, а також Фабіана у «Вавилоні XX», над яким Іван Миколайчук, неймовірно закоханий у свою професію і кіномистецтво, працював як актор, композитор, режисер і сценарист.

«Головне врятувати саму людину, зміцнити її віру в добро, у милосердя!» – меседж митця, відображений в одному з творів молоді.

 

Розробляли плакати студенти у межах дисциплін «Дизайн-проєктування» і «Дизайн друкованих видань» під керівництвом голови секції плакату і графічного дизайну Київської організації Національної спілки художників України, заслуженого художника України, лауреата премії ім. Георгія Нарбута, кандидата мистецтвознавства, старшого викладача кафедри графічного дизайну факультету дизайну і реклами Андрія Будника.

«Це спроба засобами сучасної плакатної мови розкрити аспекти діяльності цієї геніальної людини, намагання відчути дух і пульс його простору, проаналізувати низку явищ, що вплинули на розвиток його, як особистості та осмислити вплив його персоналії на сьогодення», – розповів Андрій Вікторович. У пам’ять про Івана Миколайчука і його колег та друзів, режисерів Сергія Параджанова і Юрія Іллєнка, він створив скульптуру підсвічника-тризуба, символічно з’єднавши митців, творчість яких пройшла через неабиякі випробування радянського режиму.

Крім плакатних творів, представлений і анімований ролик, де Іван Миколайчук в образі задумливого та геройськи налаштованого Василя Козака із «Пропалої грамоти». Це мовчазна роль, але не меш промовиста, адже думки митця оживають на його постаті, обрамляючи її словами про честь і волю.

Варто зазначити, що плакатні проєкти студентів факультету дизайну і реклами, створені до 80-річчя Івана Васильовича, були презентовані на виставках у Києві, Черкасах та Івано-Франківську і опубліковані у каталогах, як складові Міжнародного арт-фестивалю «Карпатський простір».

15 червня, у день народження видатного українського кіномитця, в Науковій бібліотеці Університету культури відкрилась нова експозиція образів Івана Миколайчука, творчість якого продовжує хвилювати істориків, дослідників, митців-дизайнерів, художників, тому й лишається непідвладною часу.