Урочисте відкриття Центру балтистики (Baltistikos centras) в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за участі Першої леді Литви Діани Науседієне відбулося 19 березня 2021 року.

Під час урочистостей в.о. ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський та Перша леді Литви Діана Науседієне урочисто перерізали стрічку. Серед учасників події – директор Інституту філології Григорій Семенюк, дружина Посла Литовської Республіки Вітє Сарапєнє, Канцлер Міністерства освіти, науки та спорту Литви Юлюс Лукошюс (Zoom), ректор Університету Вітовта Великого Йозас Аугутіс (Zoom), директор Центру балтистики Ігор Корольов.

Відкриття Центру балтистики КНУ імені Тараса Шевченка – значна подія не лише університетського, а й всеукраїнського масштабу, оскільки це перший в Києві литуаністичний осередок. Ця подія є свідченням зміцнення двосторонніх відносин між Литвою та Україною, розвитку литовсько-українських освітніх, наукових, історичних та культурних взаємин.

Ініціював створення Центру балтистики в Інституті філології Університет Вітовта Великого (Литва), отримавши підтримку Посольства Литовської Республіки в Україні, Міністерства освіти, науки та спорту Литовської Республіки, Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 «Відкриття литуаністичного осередку є свідченням народження довготривалих, значущих, важливих для обох країн відносин. Це нас об’єднує, допомагає вирішити важливі питання та мотивує», – наголосив ректор Університету Вітовта Великого Йозас Аугутіс. Окрім цього він подякував усім за підтримку ідеї та її реалізацію, наголосивши, що завдяки директорові Центру балтистики професорові Ігорю Корольову новостворений осередок став одним із 40 балтійських центрів, які беруть участь у проєкті ЄС, спрямованого на зміцнення та розвиток балтійських студій.

«В Інституті філології Шевченкового університету вивчається понад 30 мов. Завдяки такому розмаїттю мов КНУ імені Тараса Шевченка – єдиний заклад вищої освіти в Україні, який входить у предметну номінацію «Сучасні мови» всесвітньовідомого рейтингу якості вищої освіти «QS World University Rankings by Subject». Литовська мова долучилася до переліку мов, які вивчають в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка, у 2019 року. Як третю мову її почали опановувати студенти освітньої бакалаврської програми «Польська мова та література, українська мова». У 2020 році в нашому університеті було відкрито ще одну бакалаврську освітню програму «Польська мова та література, англійська та литовська мови». Сьогодні литовську мову в Інституті філології вивчають близько 30 студентів», – зауважив на відкритті центру в.о. ректора Шевченкового університету Леонід Губерський, подякувавши при цьому Першій леді Литви за візит до нашого Університету.

Своє вітальне слово та подяку гостям, завдяки яким відкрився центр, виголосив також директор Інституту філології Григорій Семенюк, побажавши, щоб мова, багата історія та культура Литовської Республіки приваблювали вступників, а керівництво Інституту та Університету загалом буде намагатися створювати щонайкращі умови для розвитку литуаністичних студій в КНУ.

Під час урочистостей з нагоди відкриття Центру балтистики присутнім було показано відеопривітання студентів Інституту філології, які вивчають литовську мову.

Насамкінець події Перша Леді Литви Діана Науседієне та ректор Леонід Губерський обмінялися символічними подарунками та зробили спільне фото.

1

7

 4Джерело https://www.univ.kiev.ua/news/11509