Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення Ради з питань розвитку вищої освіти в Україні.

Пряма мова: "Її завданнями, серед іншого, будуть удосконалення якості та змісту вищої освіти в Україні, підготовка пропозицій для вдосконалення законодавства в цій галузі, зокрема щодо фінансової автономії закладів вищої освіти, механізму залучення приватних інвестицій та розвитку державно-приватного партнерства".

Деталі: Згідно з указом, Кабмін до 1 листопада має розробити та затвердити стратегію розвитку вищої освіти на 2021 – 2031 роки, а до 1 грудня затвердити державну програму відновлення та розбудови мережі гуртожитків для студентів.

Крім того, уряд та Інститут стратегічних досліджень разом з Національною академією педагогічних наук України до 1 вересня мають розробити та затвердити державну програму розвитку науково-дослідницької інфраструктури в Україні та план заходів щодо популяризації природничих наук і математики.

Також до 1 вересня поточного року уряд має розробити план заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Згідно з указом, керівник ОПУ упродовж 2  тижнів має подати проект положення про Раду з питань розвитку вищої освіти в Україні та пропозиції щодо її персонального складу.

Зеленський підкреслив, що найближчим часом в ОПУ проведуть зустрічі з представниками дошкільної, середньої та професійно-технічної освіти, щоб разом визначити шляхи розвитку та вдосконалення цих рівнів.

 

Зеленский создал Совет по вопросам развития высшего образования