На базі Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології (УкрНДІСГР) Національного університету біоресурсів і природокористування України відкрито найсучасніший аналітичний комплекс – мас-спектрометр ICP-MS, що надійшов від його партнерів з Японії.

     Це – складова міжнародного проекту співробітництва «Покращання радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій», який фінансується Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) і Японським науково-технічним агентством (JST) від імені уряду Японії за державною науково-технічною програмою SATREPS. Наскільки важливого значення йому надають в Країні сонця, що сходить, засвідчує прибуття на цю подію японської делегації – експертної комісії з виконання проекту в умовах України: представників департаменту закордонних справ Японського агентства з науки і технологій, вчених університетів Фукушіма та Цукуба, з якими у НУБіП України підписано меморандуми про співпрацю.

     До цього проекту залучені провідні науково-дослідні установи України і Японії, які беруть активну участь у ліквідації наслідків радіаційних аварій в Чорнобилі і Фукушімі. І серед них вагоме слово належить науковцям УкрНДІСГР НУБіП, ефективність роботи якого засвідчує те, що його дані використані Науковим комітетом ООН з дії атомної радіації для уточнення оцінок палива, викинутого з реактора Чорнобильської АЕС.